Pielgrzymka do Meksyku /Guadelupe / Acapulco - program ramowy

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU 11 DNI  wylot z Warszawy

Dzień 1 :   Warszawa – Mexico City

Zbiórka na lotniku w Warszawie - odprawa paszportowa. Wylot do Mexico City z międzylądowaniem w Paryżu. Przylot do Mexico City gdzie nasz przewodnik po Meksyku będzie oczekiwał na nas na lotnisku, aby zabrać grupę do hotelu w centrum. W zależności od natężenia ruchu, transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg.

Dzień 2 :   Guadalupe – Teotihuacán 
Wyjazd z hotelu. Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze   miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Około 60km na północ od Meksyku znajduje się miejsce archeologiczne Teotihuacán. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych miejsc w Meksyku, którego nie może zabraknąć na trasie zwiedzania. Piramida Słońca i Piramida Księżyca ze swoją 2000- latnią historią zadziwią najbardziej wybrednego turystę. Również piramidy Quetzalcoátl i Questzalpapalotl wyglądają imponująco. Aby dobrze poznać to miejsce potrzeba co najmniej 2 godzin. Nocleg.

Dzień 3: Mexico City 
W sercu stolicy Meksyku można odnaleźć budynki z okresu sprzed kolonizacji  hiszpańskiej zwane pozostałościami stolicy Tenochtitlán. Najbardziej warte polecenia zwiedzającym są: Palacio de Bellas Artes, Katedra oraz pałac rządowy, w którym znajdują się dzieła samego Diega Rivery. Bulwar Paseo de la Reforma zaczyna się w historycznym centrum miasta i ciągnie aż do malowniczego parku Chapultepec. Tam znaleźć można różne muzea oraz zabytki takie jak Anioł Niepodległości. Xochimilco jest jedną z 16-nastu dzielnic Dystryktu Federalnego Miasta Meksyk, głównie znaną ze swoich “pływających ogrodów”. Płynie tu 180km  kanałów, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część miasta jest bardzo zatłoczona, szczególnie w weekendy. Wtedy to też wielu Meksykanów ze swoimi rodzinami pływa po kanałach gondolami zwanymi „trajineras”. Delektują się oni widokami oraz cieszą życiem w towarzystwie, muzyki Mariachi i kilku piw. Nocleg.

Dzień 4 : Tepozotlán – Tula –  Queretaro
Tepozotlán jest jedną z pełnych magii wsi Meksykańskich. Mieści się na północ od stolicy. Warto tu odwiedzić m.in. wielki kościół zbudowany przez Hiszpanów. Tula  założona została w IX wieku przez Tolteków i była ich głównych centrum kulturalnym przez dekady. Ruiny zlokalizowane są około 30km na północ od Meksyku i zdecydowanie są wartę odwiedzenia. Miejsce to zwane jest Gigantami Tuli gdyż przy wejściu znajdują się gigantyczne kamienne kolumny kształtem przypominające ludzi i bogów. Ze względu na branże i lokalizację na przedmieściach, Queretaro jest jednym z najbogatszych miasteczek w Meksyku. Urocze centrum historyczne, jest najpiękniejsze na trasie niepodległości. Tuzin budynków historycznych świadczy o dużym znaczeniu miasta podczas dążenia do niepodległości Meksyku. Nocleg.

Dzień 5 : Puebla – Cholula – Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec – Tonanzintla –  Puebla
Puebla, miasto aniołów, znana jest ze swojego Centrum Historycznego. Warta odwiedzenia jest znajdująca się na placu głównym Katedra, uważana za najwspanialszą w kraju. Dodatkową sławę temu miejscu przynosi mieszcząca się tu ogromna fabryka VW. VW Beetle był produkowany tu od 2007 i nadal jest często spotykany na Meksykańskich drogach.  Małe miasteczko Cholula słynie z mieszczących się tu największych piramid Azteków. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe wzgórze, gdzie Hiszpanie postawili kościół. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na kolonialne miasto. Gdy pogoda dopisuje w tle można dostrzec zaśnieżone szczyty wulkanów. Niewielkie miasteczka Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec, oddalone o 35 kilometrów od Cholula, zwane są klejnotami okolicy. W Tonanzintla rdzenni mieszkańcy mieli swój udział w tworzeniu lokalnego kościoła nadając wszystkim elementom i statuom spektakularny, unikalny wygląd. Dlatego też odwiedzającym to miejsce nasuwa się pytanie, co jest ważniejsze: Chrześcijańskie Niebo czy Królestwo Tlaloca, boga deszczu. Kościół w Acatepec prezentuję elementy barokowe datowane na lata 1650-1750, kiedy styl ten przechodził swój złoty wiek  w Puebla. Nocleg.

Dzień 6 : Tenango del Aire – Texco
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie, Nocleg.

Dzień 7 : Texco – Acapulco
Miasteczko Taxco znane jest z wyrobów ze srebra, białej zabudowy oraz  barokowego kościoła znajdującego się na placu głównym. Kościół został ufundowany przez bardzo bogatego jubilera. Ciekawym widokiem jest także liczba taksówek i turystów przemierzających ciasne, malownicze uliczki. Jedź autostradą “El Sol” podążając znakami na Acapulco. Przejeżdżać będziesz przez przepiękny górzysty teren Sierra Madre. Po 3h dojedziesz do Chilpanzingo, stolicy stanu Guerrero. Stąd ciągle kieruj się znakami na Acapulco. Kilkukrotnie w ciągu dnia na klifie Quebrada ryzykuje życie kilku śmiałków, skacząc do wody z wysokości 35m. Moment skoku musi być dokładnie wykalkulowany, aby skaczący zanurkował przy najwyższym poziomie wody. Najbardziej niesamowite przedstawienia odbywają się wieczorami (około 21:30). Ostatni nurek skacze z pochodnią w całkowitej ciemności. Nocleg.

Dzień 8 : Acapulco
Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Wyżywienie All inclusive. Doskonałą opcją by odkryć zatokę Acapulco jest rejs statkiem. Podczas trwającego około 3h rejsu można będzie zobaczyć hotele w Złotej Strefie, klif Quebrada oraz posiadłości gwiazd. Statek wypływa o godzinie 10:30 z portu. Nocleg.

Dzień 9 :  Acapulco– Mexico City
Czas wolny na odpoczynek nad morzem, popoludniu przejazd do Mexico City. Wzdłuż autostrady prowadzącej z Acapulca do Miasta Meksyk rozpościera się zielony krajobraz zwany La Cima. Przy odrobinie szczęścia w bezchmurne dni można stąd zobaczyć wulkan Popocatepetl. Stare powiedzenie mówi, że jeśli go zobaczysz na pewno wrócisz jeszcze do  Meksyku. Nocleg.

Dzień 10 :  Guadalupe / Mexico city – Warszawa
Ponowna wizyta u Matki Bożej z Guadalupe . Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Wylot do Polski w godzinach wieczornych z międzylądowaniem w Amsterdamie.

Dzień 11 : Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena: 4500 pln+1180 USD 

Cena obliczona przy grupie min 15 osób,

 

CENA ZAWIERA:

* biletów lotniczych do Meksyku

* Zakwaterowanie podczas zwiedzania to hotele 4,5* (lokalnej kat.) w  dwuosobowym pokoju ze śniadaniem
* Zakwaterowanie podczas odpoczynku to hotel 4,5* (lokalnej kat.)  w dwuosobowym pokoju w hotelu typu All Inclusive w Acapulco

* Obiadokolacje

* Polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej

* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki łodzią

* Transfer z i na lotnisko Mexiko

* Transport wygodnym autokarem podczas całej wycieczki

* ubezpieczenia

CENA NIE ZAWIERA:

* napoi do obiadokolacji

* opłaty serwisowej około 50 $ płatne w Meksyku

Paszport musi być wazny conajmiej 6 miesiecy od daty powrotu

Organizator  – zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu. 

INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW 

UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek).

-  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki

-  zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

 Prosimy o:

a)      podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny  (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.

b)      zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.).  Księża zabierają albę i białą stułę;

c)       zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);

d)      zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;

e)      nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);

f)       punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

 W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

–  deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;

– nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

 zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru  lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;

– unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;

–  pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;

–  unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;

–  pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);

–  przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).             

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych  umyślnie.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Inne losowe pielgrzymki