O Biurze

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Witamy serdecznie na naszej stronie.

  Biuro Turystyczne Pielgrzym powstało na bazie doświadczeń Duszpasterstwo „PIELGRZYM” Rzeszów powstałego w styczniu 1991 roku przy parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie z inicjatywy Ks. Proboszcza Stanisława Maca. Wprowadzenie zmian w przepisach prawa dotyczącego biur podróży – podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu działalności w nowej osobowości prawnej.

  Obowiązywały jeszcze wtedy wizy wjazdowe do wszystkich krajów zachodnich, ale nie mieliśmy problemów z otrzymaniem ich. Stopniowo rozszerzaliśmy swoją ofertę pielgrzymkowo-wycieczkową. Organizowaliśmy wyjazdy z Rzeszowa po całej Europie łącznie ze Skandynawią. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pielgrzymki z Rzeszowa autokarowo – promowe do Ziemi Świętej połączone ze zwiedzaniem m.in.: Egiptu, Grecji, Cypru, Krety, wyspy Rodos.

  Z biegiem czasu Biuro Turystyczne "Pielgrzym" stało się znane nie tylko w Diecezji Rzeszowskiej, ale także poza nią i za granicą. Działo się tak dzięki udanej organizacji bardziej licznych grup do Rzymu na takie uroczystości jak: beatyfikacja a później kanonizacja s. Faustyny, o. Pio, pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, pielgrzymka narodowa Polaków, a także dziękczynne pielgrzymki z okazji kolejnych rocznic pontyfikatu Jana Pawła II, oraz dla uczczenia X rocznicy powstania Diecezji Rzeszowskiej pod przewodnictwem Ks. Bp Kazimierza Górnego.

  Nasze wyjazdy są pielgrzymkami w pełnym tego słowa znaczeniu tzn. wyjazdy rozpoczynamy od Mszy Świętej, grupie towarzyszy ksiądz, który stara się o dobre przeżycia od strony duchowej, codziennie odprawiana jest Msza Święta, w czasie zwiedzania miejsc sakralnych zawsze pozostawiany jest czas na osobistą modlitwę.

  Oprócz pielgrzymek zagranicznych organizujemy także pielgrzymki z Rzeszowa krajowe m.in. do takich sanktuariów jak: Częstochowa, Licheń, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Niepokalanów.

 

Z należnym szacunkiem i pamięcią modlitewną
właściciel biura         kierownik biura 
Olga Lasek          Henryk Mazur