Sanktuaria Maryjne Europy - Fatima, Lourdes, La Salette – 13 dni

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1850 PLN + 700 €

Cena obliczona przy grupie min 42 osób, przy grupie
poniżej 42 osób cena ulegnie ponownej kalkulacji.

Zapisz się na pielgrzymkę!

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY – FATIMA, LOURDES, LA SALETTE 7-19.06.2024

1 dzień: godz. 1:00 zbiórka uczestników, pakowanie bagaży, Msza Święta rozpoczyjająca pielgrzymkę, przejazd tranzytowy do Włoch w okolice Tarvisio; zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: śniadanie, wyjazd do Mediolanu – zwiedzanie katedry i miasta; przejazd do hotelu ok. Sanremo –  zakwaterowanie obiadokolacja.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Lloret de Mar – zakwaterowanie w hotelu i popołudniowy odpoczynek nad Morzem do obiadokolacji.

4 dzień: śniadanie; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół św. Rodziny (zwiedzanie z zewnątrz); wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu ok. Saragosy; zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 dzień: śniadanie; wyjazd do Saragosy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry (z zewnątrz) oraz Starego Miasta; wyjazd do Talavery – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Lizbony, zwiedzanie  miejsc związanych ze św. Antonim; przejazd do Belem –  zwiedzanie z zwenątrz Klasztoru Hieronimitów i Pałacu Królewskiego (obecnie siedziba prezydenta); wyjazd do Fatimy; zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

7 dzień: śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, Loca Do Anjo (miejsce gdzie dzieciom objawił się Anioł), domy rodzinne pastuszków, Sanktuarium gdzie są pochowane dzieci; czas wolny ( w tym dniu w czasie wolnym jest możliwość zorganizowania fakultatywnej wycieczki do Nazare Kościół Nossa Senhora da Nazaré, klify, pobyt nad Oceanem Atlantyckim – koszt 30 euro/os.) obiadokolacja o godz. 19.00; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

8 dzień: śniadanie; wyjazd do Bragi religijnej stolicy Portugalii – zwiedzanie kompleksu kościelnego Bom Jezus; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.     

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Lourdes, po drodze postój w Oviedo, nawiedzenie Katedry gdzie przechowywany jest sudarion – przyjazd do Lourdes - zakwaterowanie i obiadokolacja. O godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.              

10 dzień: śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie gdzie ukazała się Matka Boża Bernardecie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny,  Obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

11 dzień: śniadanie,wyjazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z wspaniale zachowanymi murami obronnymi; wyjazd do hotelu w okolicach La Salette – zakwaterowanie i obiadokolacja.  

12 dzień: śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, Droga Krzyżowa, Msza Święta, czas wolny,  wyjazd do Polski - przejazd nocny ( w tym dniu nie ma obiadokolacji i śniadania w dniu 13. Posiłki na trasie we własnym zakresie).        

13 dzień: przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt 13-dniowej pielgrzymki wynosi: 1850 zł i 700 euro 

dopłata do pokoju 1 osobowego 230 euro

Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, kawa, herbata, woda - możliwosc zakupu u kierowcy, noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.); wyżywienie 2 razy dziennie, śniadania i obiadokolacje; obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe) – Msza Św. (codziennie). 

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Cena nie zawiera:

  • 80 euro na bilety wstępu, opłaty na sanktuaria, opłaty drodowe, wjazdy do miast, parkingi, opłaty klimatyczne i przewodników lokalnych ( opłata obligatoryjna płatna pilotowi grupy w dniu wyjazdu)

  • Kosztów wycieczki fakultatywnej do Nazare ( dla chętnych – 30 euro/os.)

  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,

  • dopłata do pokoju jednoosobowego – 230 euro/os.,

  • Wydatków osobistych;

Ubezpieczenie TU EUROPA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje, zaburzeń psychicznych i depresji oraz zdarzeń zawinionych umyślnie.                                       

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm; kontakt  TU EUROPA 71 369 28 87, bok@tueuropa.pl 

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”:

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 PLN
Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 EUR
SWIFT: INGBPLPW

Inne losowe pielgrzymki