TUNEZYJSKIE IMPRESJE - wylot z Katowic

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 400 PLN + 374 €

Termin minął

Inne dostępne terminy dla tej pielgrzymki:

26.04-03.05.2018

10.05-17.05.2018

TUNEZYJSKIE  IMPRESJE 

DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku KATOWICE / WARSZAWA (do wyboru). Przelot do Tunezji (ok. 3 godzin ), zakwaterowanie w hotelu czas wolny.

DZIEŃ 2:

Czas wolny, plażowanie. Po kolacji wycieczka na Medinę- stare miasto

DZIEŃ 3:

W godzinach porannych fakultatywnie 2-dniowa wyprawa na Saharę i zwiedzanie najważniejszych zabytków Tunezji. Wyjazd do El–Jem, gdzie możemy podziwiać trzeci co do wielkości amfiteatr na świecie, najlepiej zachowany zabytek rzymski w Afryce. Następny etap to Matmata, zwiedzanie mieszkań troglodytów, które posłużyły jako sceneria w „Gwiezdnych Wojnach” Georga Lucasa. Obiad. Przejazd do miejscowości Douz, która nazywana jest „bramą Sahary”, przejażdżka na wielbłądach. Zakwaterowanie w hotelu 3*, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Wczesne śniadanie, wyjazd do Tozeur – jednej z najpiękniejszych oaz w Tunezji. Zwiedzanie miasta uważanego za główne centrum filmowe. Po drodze wizyta nad słonym jeziorem Chott El Jerid. Przejazd jeepami trasą rajdu Paryż – Dakar (ok. 170 km) do górskich oaz: Chebika, Mides i Tamerza. Kolejne miejsca na trasie to Metlaoui i Gafsa gdzie serwowany jest obiad. Ostatnim punktem drugiego dnia jest wizyta w Kairouan, gdzie znajduje się Wielki Meczet Okba Ibn Nafta. W godzinach wieczornych powrót do hoteli.  

DZIEŃ 5:

Czas wolny, plażowanie. Dla chętnych wyjście do hammamu (łaźni arabskiej). Powrót do hotelu, czas wolny.

DZIEŃ 6:

Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Tunisu i Kartaginy: Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu do Tunisu w godzinach porannych. Zwiedzanie Muzeum Bardo znanego ze swojej kolekcji mozaik rzymskich. Do najcenniejszych okazów zalicza się posąg Minerwy zII wieku, sarkofag rzymski z III wieku, statuetkę Erosa, a także mozaikę Julius. Przejazd do Kartaginy, w programie wizyty: muzeum, amfiteatr, groby punickie, termy Antoniusza wybudowane w latach 145-165 n.e. Następny etap wycieczki to Sidi Bou Said – malownicze miasteczko, ulubione miejsce artystów. Obiad. Przejazd doTunisu, Medyna – czas wolny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 7:

Czas wolny, plażowanie.

DZIEŃ 8:

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot do Polski KATOWICE / WARSZAWA (do wyboru).

 

Koszt 8 – dniowej wycieczki wynosi: 400 zł + 374 euro 

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

 

Organizator zapewnia: 

 • przelot samolotem
 • opłaty paliwowe i lotniskowe
 • zakwaterowanie w hotelu 4* - pobyt 7  nocy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • wyżywienie All inclusive podczas pobytu w hotelu (nie obejmuje Sahary - 2- dniowej wycieczki z dnia 3 i 4)
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • opieka pilota-przewodnika i polskojęzycznego rezydenta

Cena nie zawiera:

 • wycieczek fakultatywnych
  • Tunis i Kartagina – 40 Euro
  • Łaźnia arabska (pobyt ok. 3 godz., sauna, gomaż, maseczki)–  20 Euro/os
  • Sahara – 2 dniowa wycieczka –.140 Euro
 • Formuła All inclusive: śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu , przekąski w ciągu dnia, popołudniową przerwę na kawę. W wybranych barach w wyznaczonych godzinach podawane są napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe lokalne.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Inne losowe pielgrzymki