Pielgrzymka do Ziemi Świętej - brak wolnych miejsc

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1600 PLN + 580 $

Termin minął

UWAGA: Wypełniając formularz zgłoszeniowy, proszę o podanie danych zgodnych z paszportem - jeżeli posiadają Państwo w paszporcie dwa imiona lub nazwiska tak należy podać w zgłoszeniu. Zmiana danych przy odprawie paszportowej to koszt 100 euro!

 

Śladami Jezusa w pielgrzymce do Ziemi Świętej 14 - 21.01.2023 r. - ferie zimowe

Koszt: 1600 zł + 580$ - przy 30 osobach

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Krakowie, odprawa bagażowo-paszportowa, odlot do Tel Awiw,  zwiedzanie Jaffa, Yad Vashem, Knesset, wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, zakwarterownie w hotelu i obiadokolacja, nocleg.


2 dzień; śniadanie; Kosciol Malej Arabky, Pole Pasterzy, Betlejem - nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy , Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani, Bazylika Agonii Jezusa, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; Nazaret - nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim i ryba sw.Piotra; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień; śniadanie; Betania, wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza), pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt;  przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; przejazd nad Morze Martwe - pobyt z kąpielą, przejazd do hotelu v Betlejem i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu; Cardo, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu, przylot do Krakowa , zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1600 zł + 580 $

Podana cena przy min. 30 osobach.

 Przewodnikowi w Ziemi Świętej  wpłaca się 160 $  na bilety wstępu + 30 $ pzewodnik lokalny

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota/przewodnika z systemem Tour Guide  – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św.Piotra   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu, opłaty na TFG i TFP, pakiet pielgrzyma, pamiątkowy certyfikat.

UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/izrael.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej. Program pielgrzymki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od godzin wylotów. O kolejności zwiedzanych obiektów decyduje przewodnik. 

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Prosimy o:

 • podzielenie bagażu na główny (do 20 kg) i podręczny  (do 7 kg).     
 • W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego).
 • Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.
 • zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.). 
 • Księża zabierają albę i białą stułę;
 • zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza)
 • zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki
 • nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa)
 • punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

 • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;
 • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem),
  nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;
 • zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;
 • unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie)  zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
 • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
 • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
 • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
 • przy zakupach robionych na straganach, wskazane jest aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).              

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy Ziemia Święta w języku polskim ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Klient może wykupić dodatkowo ubezpieczenie zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z podróży z przyczyn losowych/niezależnych od uczestnika.

Inne losowe pielgrzymki