Śladami Św. Pawła na Malcie - Malta Valletta, Gozo 8 dni

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 200 PLN + 980 €

Termin minął

 

Program pielgrzymki na Maltę śladami św. Pawła

Dzień I; zbiórka pielgrzymów na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa ( możliwosć, zorganizowania transferu z Rzeszowa do Warszawy przy min. 45 osobach). Przelot liniami Air Malta na trasie Warszawa - Malta. Lądowanie samolotu na lotnisku Luqa. Przejazd do hotelu, w miejscowości Bugibba, położonej przy zatoce Św. Pawła, zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg. 

Dzień II; śniadanie godz. 7.30, całodniowa wycieczka do Sliemy oraz Rejs Grand Harbour  – Msza Święta w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe. Wypłynięcie statkiem firmy Capin Morgan, zabierze nas na spacer  po Wielkim Porcie, trwającej około 1,5 godziny. Podczas wycieczki po wodach Wielkiego Portu, przewodnik Państwa będzie opowiadał o historii Zakonu Maltańskiego, fortyfikacjach wybudowanych wokół obecnej stolicy Malty, po zakończeniu naszej żeglugi po wodach portu Marsamxett I Wielkiego Portu, dobijemy do redy w mieście Sliema, gdzie będziemy mieli trochę czasu na spacer. Powrót autokarem do hotelu . 19:00 obiadokolacja – nocleg. 

Dzień III; śniadanie godz. 7.30,  wyjazd na zwiedzanie stolicy Malty Valletta – forteca Zakonu Maltańskiego Valletta o godz. 10.00 bierzemy udział we Mszy Świętej w pięknym kościele Św. Pawła Rozbitka. Zaczynamy zwiedzanie Valletty od wizyty w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) i leżące na drugim brzegu Trójmiasto, Vittoriosa, Senglea, Cospicua,  Kościół Zakonu Maltańskiego, czyli kont-katedra Św. Jana Chrzciciela obecnie pełni on funkcje kont-katedry.

Posadzka świątyni jest jednocześnie cmentarzem ponad 300 rycerzy maltańskich spoczywających pod niezwykle bogatymi marmurowymi płytami epitafijnymi.  Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę  w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio; Ścięcie Św. Jana oraz mniejszy obraz Św. Hieronima, idąc dalej oglądamy zabytki Valletty; Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz) Biblioteka Narodowa Malty (z zewnątrz), Pałac Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego, Teatr Manuela (Manoel Theatre – z zewnątrz), przerwa obiadowa we własnym zakresie i czas wolny, powrót do hotelu ok. godziny 16.30, obiadokolacja o godz. 19.00 – nocleg. 

Dzień IV;śniadanie godz. 7.30,  wyjazd na zwiedzanie, całodniowa wycieczka do starej stolicy Malty MDINA; wizyta w Grocie Św. Pawła w mieście Rabat Mdina, Rabat, Mosta.Pierwszym obiektem naszej wizyty jest słynna rotunda w mieście Mosta jedna z największych kopół w Europie, Msza w kościele Św. Pawła, Grota Św. Pawła w Rabat, znajduje się pod kościołem parafialnym pod wezwaniem Św. Pawła w Rabat. Według tradycji apostoł przebywał w niej po rozbiciu się na Malcie w roku 60 AD, jak opisują to Dzieje Apostolskie, rozdział 27 i 28. W tej grocie modlił się również Św. Jan Paweł IIKatedra w starej stolicy Malty, Mdina (wraz z Muzeum Katedralnym). Katedra pod wezwaniem Św. Pawła i Piotra w Mdinie jest głównym kościołem biskupim archidiecezjiMalty, przerwa na obiad, Centrum Rzemiosła i Rękodzieła na dawnym angielskim lotnisku wojskowym, znajdują się tu obecnie warsztaty produkująca lokalne wyroby. Maltańczycy chlubią się filigranami ze srebra; bardzo popularna pamiątka z wyspy jest krzyż maltański wykonany ze srebra właśnie w technice filigranowej oraz wyroby ze szkła, których tradycja sięga jeszcze epoki fenickiej; powrót do hotelu ok. godziny 16.30, obiadokolacja o godz. 19.00 – nocleg. 

Dzień V; śniadanie godz. 7.30,  wyjazd do portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (około 30 min) na wyspę Gozo, mniejsza niż Malta, gdyż licząca zaledwie 70 km2. Całodniowa wycieczka na wyspę, na tropach tajemnic megalitów i religii prehistorycznych, pierwszym zabytkiem, który zwiedzimy jest świątynia megalityczna Ġgantija, jest to jeden z najważniejszych obiektów archeologicznych, wpisany w 1980 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ġgantije, najstarsza wolnostojąca budowle sakralna Morza Śródziemnego, zbudowana w okresie 3600 – 2500 p.n.e.

Msza święta  w sanktuarium pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu, nawiedzili papieże Św. Jan Paweł II w 1990 roku i Benedykt XVI w 2010 roku, podczas swoich wizyt pontyfikalnych na tej niewielkiej wyspie. Ta’ Pinu jest znane z powody objawień, których w 1889 doznała wieśniaczka z pobliskiej wsi Għarb, Carmena Grima. zwiedzamy również stolice wyspy Victoria-Rabat, Katedrę Diecezji Gozo, pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Podczas zwiedzania proszę zwrócić uwagę na kopułę, spoglądając na nią od wnętrza katedry, jest ona namalowana, co stanowi świetny przykład malarstwa iluzjonistycznego (trompe l’oeil), wywołującego wrażenie trójwymiarowości, przerwę obiadowa planujemy w zatoce Xlendi, niezwykle malowanym zakątku na południowym wybrzeżu w tej zatoce również kręcono filmy, m in. fragmenty “Troi” z Bradem Pittem w roli Achillesa, zawitamy również do Centrum Rękodzieła Gozytanskiego, gdzie możemy obejrzeć gozytańskie wyroby, z których słynie wyspa; koronki, ręcznie tkane swetry, kilimy i inne wyroby tekstylne.

Zaprosimy Państwa również na degustacje lokalnych przysmaków; gozytańskie wina, sery, słodycze, marmelady, likiery, po wizycie na wyspie Gozo, przeprawiamy się promem do portu Cirkewwa i przyjeżdżamy do hotelu; obiadokolacja o godz. 19.00 – nocleg. 

Dzień VI;śniadanie godz. 7.30,  wyjazd na zwiedzanie trzech miast; Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Wielkie Tureckie Oblężenie w 1565 Triumf rycerzy Zakonu Maltańskiego zwycięstwa nad Turkami. Msza święta, po mszy rozpoczniemy zwiedzanie Trzech Miast odbędzie się w kościele kolegialnym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca (St Larentius) w Birgu.

Najważniejszym dziełem sztuki znajdującym się w kościele jest obraz pędzla Mattia Pretti, 1613-99, przedstawiający męczeństwo Św. Wawrzyńca, Potężna forteca, Birgu (Cięta Vittoriosa) jest atrakcja turystyczna przyciągająca wielu zwiedzających, ta forteca odegrała decydującą role w czasie Wielkiego Tureckiego Oblężenia w 1565 roku.

Przejedziemy przez miasto Cospicua (po maltańsku Bormla), forteca, Senglea, nazwana tak na cześć swego fundatora, Wielkiego Mistrza, Francuza, Claude de la Sengle (1494 – 1557). Wtedy to właśnie zbudowano potężny fort Św. Michała, który odegrał olbrzymią role podczas oblężenia fortecy przez Tuków w 1565 roku.

Powrót do hotelu ok. godziny 16.30, obiadokolacja o godz. 19.00 – nocleg. 

Dzień VII;śniadanie godz. 7.30,  wyjazd do Zatoki  Marsaxlokk, Lazurowa Grota, Południowe klify Malty. Trasa naszej podroży prowadzi do miejscowości Marsaxlikk, położonej na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to typowa wioska rybacka, znana z odbywających się tu w każdą niedziele targów rybnych, tu znajdują się też dziesiątki zacumowanych łodzi rybackich z typowymi oczyma na burcie. Msza święta, odbędzie się w Kościele parafialnym pod wezwaniem Naszej Pani z Pompei (Tour Lady of Pompei) w zatoce Marsaxlokk,  po mszy przewidziany jest spacer na pięknym wybrzeżu lub oglądanie straganów z sówenirami na lokalnym targu. Dalsza podróż wiedzie nas do sławnej Lazurowej groty. Za dodatkowa oplata będzie możliwość popłynięcia łódkom, aby obejrzeć wnętrze groty, która jest dostępna jedynie od strony morza. Przerwa na obiad – we własnym zakresie. Po przerwie obiadowej, wyruszamy w drogę powrotna do naszego hotelu; obiadokolacja o godz. 19.00 – nocleg. 

Dzień VIII; śniadanie,  wykwaterowanie z naszego hotelu, Msza Święta w kościele w Bugibbie (jeżeli będzie możliwość) przejazd na lotnisko,  wylot z  Malty  - przylot do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 100 PLN + 965 euro  (bez kosztów transferu do i z lotniska)

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

 
 
Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104  – PL
Bank ING SA nr konta PL 13 1050 1562 1000 0091 3584 6377 – EUR
SWIFT: INGBPLPW
 
Cena zawiera: Przeloty, transfer autokarami na Malcie, 7 nocy w hotelu 3* z HB ( Śniadania i Kolacje ) napoje do kolacji, pokoje 2 /3 os., bilety wstępów. Opiekę polskiego Przewodnika na miejscu. Ubezpieczenie AXA Kontynenty,
 
 
INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW udających się na Maltę 
 
– UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.
 
Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.
Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Prosimy o:
a)      podzielenie bagażu na główny (do 20 kg) i podręczny  (do 10 kg) wymiary 55x40x20. W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.
b)      zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);
c)       nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów
d)      punktualne przybycie na miejsce zbiórki.
 
W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:
–          deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym,
–          nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem),
nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;
     zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;
–          unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie)  zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
–          pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
–          unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
 
UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).
 
Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce ani zdarzeń zawinionych  umyślnie. Przypadki chorób przewlekłych radzimy ubezpieczyć dodatkowo we własnym zakresie.
 
Uwaga! Porady medyczne w cenie 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezp

Inne losowe pielgrzymki