Kraje nadbałtyckie - 9 dni (brak wolnych miejsc!)

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 980 PLN + 320 €

Pielgrzymka niedostępna

Kraje nadbałtyckie: Litwa/Łotwa/Estonia/Finlandia

1. (14.07.2019) - Ujsoły (wyjazd ok. 3:30) – przejazd do  Supraślu gdzie zwiedzimy Monasteru - Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, Ławra Supraska – jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce – który został ufundowany przez Aleksandra Chodkiewicza przed 1497. Przejazd o nocleg w okolicach Augustowa – zakwaterowanie i obiadokolacja.  

2. (15.07.2019) Śniadanie 7:00 – pakowanie bagaży i przejazd autokarem w kierunku centrum Augustowa – spacer po przepięknym rynku Zygmunta Augusta,  Kościół  Matki Boskiej Częstochowskiej – pierwotnie rosyjska cerkiew wojskowa konsekrowana w 1912 r. Od 1921 r. kościół garnizonu augustowskiego Wojska Polskiego. W wieży znajduje się izba pamięci stacjonującego tu 1. Pułku Ułanów Krechowieckich im.  Pułkownika Bolesława Mościckiego.  Przejazd pod Sanktuarium Matki Bozej Studzieniczanskiej – krótkie nawiedzenie kościoła (czas na modlitwę), przejazd do Kowna  (zwiedzanie) - Przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Przejazd do Szydłowa Przyjazd do Kowna, krótkie zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, katedra św. Piotra i Pawła, Msza Świeta w. w sanktuarium - Dom Perkuna. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacja. 

3. (16.07.2019) Śniadanie 7:30 . Zwiedzanie Starówki Rygi z przewodnikiem miejscowym, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba (Msza święta), oraz zespół średniowiecznych kamieniczek. Popołudniu przejazd do Jurmały – najsłynniejszego nadbałtyckiego miasta Łotwy. Podziwiać tu można jedne z najpiękniejszych drewnianych domków w okolicy oraz plaże odznaczone błękitną flagą (wizyta nad morzem - czas wolny ok.2 godz.). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg 

4. (17.07.2019)  Śniadanie 7:30 – wykwaterowanie z hotelu – przejazd na spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg  w Tallinie

5. (18.07.2019) Wczesne śniadanie – 5:30 /6:00.  Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 8:00. Przypłynięcie do Helsinek o godz. 10:40. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Finlandii: Plac Senacki z katedrą luterańską (Msza Święta), sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy.

Opcjonalnie : Rejs tramwajem wodnym do twierdzy Suomenlinna położonej na grupie sześciu wysp, która dawniej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO – około 5/8  euro.

Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom przypłynięcie do Tallina - powrót do hotelu na nocleg - obiadokolacja.

 6. (19.07.2019) Śniadanie 7:30; wykwaterowanie z hotelu; przejazd do kościoła w skale w dzielnicy Töölö (doskonała akustyka oraz oryginalna architektura kościoła) – Masza Święta jeżeli będzie możliwość (wstęp od 2017 płatny: 3 EUR osoba). Przejazd do Panawy (pobyt nad morzem  2-3 godziny zależnie od aktualnej sytuacji) – przejazd do Wilna – zakwaterowanie, obiadokolacja – w Wilnie.

7. (20.07.2019)  Śniadanie 7:30; całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta w Ostrej Bramie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 8.  (21.07.2019)  Śniadanie 8:00; zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem takich miejsc jak: Stare Miasto, Ratusz, Muzeum Mickiewicza, Kościoły: Katedry z grobami królewskimi, Św. Kazimierza (Msza św.),   Cmentarza na Rossie, Góra 3 Krzyży; - przejazd do Trok – zwiedzanie zamku księcia Witolda z XIV wieku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9. (22.07.2019)  Śniadanie 8:00; wykwaterowanie z hotelu - wyjazd w kierunku Polski – przejazd do Wigry (zwiedzanie kompleksu pokamedulskiego) tu przyroda głośno przemawia jednym głosem z historią. Wzgórze wigierskie, to miejsce które odwiedzali wielcy królowie od Władysława Jagiełły zaczynając a na Janie Kazimierzu kończąc, to tu przybywali wielcy architekci, malarze, poeci. To właśnie Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku. - wyjazd do Sokółki – zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego podniesiony do rangi Kolegiaty; tutaj 12 października 2008 wydarzył się cud eucharystyczny (Msza Św.); Przerwa obiadowa po drodze – we własnym zakresie. Kontynowanie powrotu do Ujsół w godzinach późno-nocnych (raczej porannych). 

Koszt 9 – dniowej pielgrzymki wynosi: 980 zł + 320 euro
Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe).

– Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty
- bilety wstępu, wjazdy do miast, przewodnicy lokalni, prom w dwie strony -  90 euro - płatne pilotowi w dniu wyjazdu;
– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

 

Inne losowe pielgrzymki