Pielgrzymka do Gruzji i Armenii - pomysł na Twój urlop

Dodano:

Ciepłe lato dotarło do naszej strefy klimatycznej nieco później niż zwykle. Mimo że nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw, jest to wspaniała okazja do wybrania się na wakacje wczesną jesienią. Jeśli planujesz spędzić swój urlop we wrześniu, pielgrzymka do Gruzji i Armenii jest dla Ciebie doskonałą opcją.

Klimatyczna różnorodność 

Gruzja i Armenia leżą w strefie podzwrotnikowej, czego efektem jest zróżnicowany klimat na terenie obu państw. Z zależności od regionu i pory dnia, podróżującym towarzyszą słońce i upały lub przeciwnie mogą spotkać na swojej drodze mroźny górski klimat. Wysokie temperatury w okresie lipca i sierpnia sprawiają, że pielgrzymka do Gruzji i Armenii idealnie sprawdzi się we wrześniu.

Smaki Kaukazu

Gruzja rozpieszcza podniebienia wszystkich koneserów wina. Wielohektarowe winnice każdego dnia przyjmują liczne grono spragnionych turystów. Nawet jeśli nie należysz do zwolenników winnych trunków, gruzińska gościnność i otwartość z pewnością pomogę Ci przełamać opory. Odwiedzając jedną z malowniczych winnic, koniecznie spróbuj Czaczy - gruzińskiego alkoholu produkowanego z winogronowych wytłoków. Gruzja słynie również z doskonałej kuchni. Pierogi chinkali i placki chaczapuri choć nie są uznawane za wykwintne, posiadają charakterystyczny smak i stanowią podstawę gruzińskiego pożywienia. Kaukaski klimat sprzyja także dojrzewaniu słodkich arbuzów, melonów i soczystych pomidorów. 

Podróż po zabytkach Gruzji

Gruzja słynie z malowniczych zakątków i pięknych zabytków. Już sama stolica Tbilisi kryje wspaniałe miejsca. Szczególnie warte odwiedzenia są gruzińskie świątynie. Metechi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta. W świątyni mieści się grobowiec świętej męczennicy Szuszanik. Pierwotnie obiekt otaczały budynki rezydencji królewskiej. W stolicy Gruzji dużą atrakcję dla wszystkich odwiedzających stanowią również umieszczone pod ziemią i przykryte kopułami cesarskie łaźnie siarkowe. 

Atrakcyjne zakątki Armenii

Podróżując przez Armenię, warto zatrzymać się przy jeziorze Sewan. Na wzgórzu nieopodal brzegu jeziora, znajduje się Czarny Klasztor. Monastyr to najczęstszy wybór miejscowych na przyszłe zaślubiny. Innym kościołem o podobnej sławie jest Klasztor Świętej Włóczni. To zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych celów pielgrzymów przybywających na tereny Armenii. Nazwa budynku wzięła się od relikwii, która onegdaj znajdowała się w murach klasztoru. 

Sprawdź ofertę najlepszego biura

Wspaniała wycieczka to taka, podczas której znajdziesz czas na relaks i odpoczynek, jak również zwiedzisz ciekawe zabytki. To właśnie zapewnia Biuro Podróży PIELGRZYM. Postaw na najlepszych organizatorów, aby spędzić niezapomniany urlop i posmakować kaukaskiej kultury.  Jeśli szukasz pełnej wrażeń wycieczki pielgrzymka do Gruzji i Armenii jest właśnie dla Ciebie.