Śladami świętych w pielgrzymce do Włoch

Data:

-
/

Cena: 1400 PLN + 450 €

Termin minął

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH 

1 dzień: godz. 1.00 zbiórka uczestników w Rzeszowie, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia  na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; wyjazd w okolice Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

2 dzień:   śniadanie, wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; wyjazd do Asyżu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

3 dzień:  śniadanie; przejazd na zwiedzanie m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); przejazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; wyjazd do hotelu w okolicach Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

4 dzień:  śniadanie; wyjazd do Rzymu i zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II,  św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; powrót do hotelu – obiadokolacja  – nocleg. 

5 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie  bazyliki św. Pawła za Murami, uczestnictwo na audiencji na placu św. Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; wyjazd do San Giovanni Rotondo – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

6 dzień: śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; przejazd do Lanciano, zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); wyjazd do Loreto – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

7 dzień:  śniadanie; zwiedzanie w Loreto słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; wyjazd w drogę powrotną do Polski  (nocleg tranzytowy Słowenia/Węgry) – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

8 dzień: śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry; wyjazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki do Rzymu wynosi: 1400 zł + 450 euro 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda mineralna - możliwość zakupienia u kierowców), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty na TFG i TFP.

 Ubezpieczenie TU EUROPA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast, opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne –   80 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 100 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki