Perły Adriatyku z wizytą w Medjugorie

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 900 PLN + 280 €

Cena obliczona przy grupie min 42 osób, przy grupie
poniżej 42 osób cena ulegnie ponownej kalkulacji.

Zapisz się na pielgrzymkę!

Inne dostępne terminy dla tej pielgrzymki:

       

PIELGRZYMKA PERŁY ADRIATYKU - VEPRIC, DUBROWNIK, MOSTAR, SPLIT, MEDJUGORJE

1 dzień: o godz. 2:00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd do Budapesztu: spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry, kościół Macieja oraz wzgórze Gellerta; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

2 dzień: śniadanie i wyjazd na zwiedzanie wspaniałych wodospadów w Parku Narodowym na rzece Krka; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Trogiru – miasteczko atrakcyjnie położone na niewielkiej wyspie zwanej „Chorwacką Wenecją”, przejazd do Splitu – zwiedzanie m.in.: Pałac Dioklecjana, Katedrę św. Dujama; przejazd do Vepric – Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – Msza Św.; wyjazd do hotelu w Neum – obiadokolacja – nocleg.   

4 dzień: o godz. 8.00 Msza Św., śniadanie i odpoczynek nad morzem z możliwością kąpieli i obiadokolacja. (Dla chętnych jest możliwość nocnego wypłynięcia statkiem na oglądanie panoramy NEUM za dodatkową opłatą 5 euro)  – nocleg. 

5 dzień: śniadanie, wyjazd doDubrownika – Msza Św., zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – gdzie każdy budynek jest pięknym zabytkiem: Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, klasztor franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza, Słup Orlanda, katedra NMP, kościół św. Błażeja – patrona miasta, studnia Onufrego. Wyjazd do Mostaru – przejście przez stary kamienny most nad rzeką Neretwą – wpisanego na listę UNESCO oraz zwiedzanie starówki Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića; przejazd do Medugorje – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

6 dzień: śniadanie, wyjście na górę objawień w Medugorje, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych,przejazd do Sanktuarium Maryjnego (kościół św. Jakuba); wyjazd nad wodospady; powrót do hotelu na obiadokolację o godz. 16.30 – wyjście do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę Świętą, uczestniczenie w dalszych modlitwach  – nocleg. 

7 dzień: śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, wyjście do Sanktuarium Maryjnego, odprawienie drogi krzyżowej, czas wolny i Msza Św. o godz. 13.00 dla grup Polskich; o godz. 16.30 obiadokolacja; a o godz. 18.00 uczestniczenie w modlitwie różańcowej; wyjazd do Rzeszowa ok. godz. 19.00, przejazd nocny.

8 dzień: przyjazd do Rzeszowa i zakończenie pielgrzymki ok. godz. 16.00

Koszt pielgrzymki do Chorwacji wynosi 900 zł + 280 euro

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej  (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty drogowe i klimatyczne, opłata na TFG, ubezpieczenie UNIQA.

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.  Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja.


Uwaga! Porady medyczne w cenie 100 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt Uniqa  https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-turystyczne-swiat-europa/#zakrespakietu

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –   80 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, notes i długopis, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona
i kolana; panowie – długie spodnie).

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny / euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10 euro.

Inne losowe pielgrzymki