Sanktuaria Maryjne Europy - Fatima, Lourdes, La Salette – 13 dni

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1450 PLN + 460 €

Termin minął

13 – DNIOWA PIELGRZYMKA  
DO FATIMY, LOURDES, LA SALETTE 

 

1 dzień: ( zbiórka z niedzieli na poniedziałek) godz. 1:00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, pakowanie bagaży; wyjazd na nocleg tranzytowy w okolicach Tarvisio (Włochy); zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: śniadanie i wyjazd do Mediolanu – zwiedzanie katedry i miasta; przejazd do hotelu ok. Sanremo –  zakwaterowanie obiadokolacja.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Lloret de Mar – zakwaterowanie   w hotelu i odpoczynek nad Morzem do obiadokolacji.

4 dzień: śniadanie; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół św. Rodziny; wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu ok. Saragosy; zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 dzień: śniadanie; wyjazd do Saragosy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd do Madrytu, zwiedzanie Katedry i Pałacu Królewskiego (z zewnątrz) oraz Starego Miasta; wyjazd do Talavery – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Lizbony, zwiedzanie  miejsc związanych ze św. Antonim;przejazd do Belem –  zobaczenie Klasztoru Hieronimitów i Pałacu Królewskiego (obecnie siedziba prezydenta); wyjazd do Fatimy; zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

7 dzień: godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, Loca Do Anjo (miejsce gdzie dzieciom objawił się Anioł), domy rodzinne pastuszków, Sanktuarium gdzie są pochowane dzieci; czas wolny; obiadokolacja o godz. 19.00; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

8 dzień: śniadanie; wyjazd do Bragi religijnej stolicy Portugalii – zwiedzanie kompleksu kościelnego Bom Jezus; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.      

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Lourdes, po drodze postój w Oviedo, nawiedzenie Katedry gdzie przechowywany jest sudarion – przyjazd do Lourdes - zakwaterowanie i obiadokolacja. O godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.               

10 dzień: śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie gdzie ukazała się Matka Boża Bernardecie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

11 dzień: śniadanie,wyjazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z wspaniale zachowanymi murami obronnymi; wyjazd do La Salette – zakwaterowanie – Msza  Święta, obiadokolacja, o godz. 21.00 procesja różańcowa z lampionami.

12 dzień: śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, Droga Krzyżowa, Msza Święta, czas wolny,  wyjazd do Rzeszowa, przejazd nocny.         

13 dzień: przyjazd  do Rzeszowa i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Koszt 13-dniowej pielgrzymki wynosi: 1450 zł i 460 euro 

Uczestnik  – wypełnia zgłoszenie i wpłaca zaliczkę 1450 zł 

dopłata do pokoju 1 osobowego 200 euro

Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os., bez klimatyzacji); wyżywienie 2 razy dziennie, śniadania i obiadokolacje; obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe) – Msza Św. (codziennie)

Ubezpieczenie AXA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje, zaburzeń psychicznych i depresji oraz zdarzeń zawinionych umyślnie.                                       
 

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela. 

  • musi posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości
  • 30 euro na bilety wstępu, opłaty na sanktuarium i pzewodników lokalnych
  • odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
  • zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki  z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto: 

Biuro Turystyczne „Pielgrzym”

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104  – PLN 

Bank ING SA nr konta PL 13 1050 1562 1000 0091 3584 6377 – EUR

SWIFT: INGBPLPW  

Inne losowe pielgrzymki