Pielgrzymka do Włoch Pólnocnych - 11 dni

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1100 PLN + 380 €

Termin minął

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI Z TERLICZKI

ZAPRASZAJĄ NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH PÓŁNOCNYCH

(11 DNI) 19 – 29.08.2019

1 dzień: godz. 2.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, Sikorskiego 21, o godz. 2.30 zbiórka uczestników  w Terliczce, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd w okolice Tarvisio – zakwaterowanie
i obiadokolacja – nocleg.

2 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do Padwy gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona zawieszonego między niebem, a ziemią na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. U jego stóp ciągnie się malownicza dolina Adygi. Nocleg w okolicach Spiazzi – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

3 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Werony słynnego miasta Romea i Julii, gdzie zobaczymy rzymski amfiteatr, dom Julii „Casa di Giuletta”, kościół św. Anastazji – spacer po mieście, przejazd do Montichiari-Fontanelle – miejsca objawień i kultu Matki Bożej Róży Duchownej (Msza Św.); Transfer do hotelu w okolicach Mediolanu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

4 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; zwiedzanie Mediolanu – w programie m.in. monumentalna Katedra Narodzin św. Marii, która mieści się na Piazza Duomo w samym centrum miasta i skrywa relikwie Świętego Gwoździa z Krzyża, Galeria Vittorio Emanuele II, Teatr La Scala (z zewnątrz), spacer po mieście; Przejazd do Monzy – nawiedzenie relikwii Św. Joanny Beretty Molli; Transfer do hotelu w okolicach Genuy – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

5 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Genui, zwiedzanie z zewnątrz m.in. Starego Miasta Piazza de Ferrari, Pałacu Dożów, katedry św. Wawrzyńca, portu; przejazd w na plażę w Portofino – odpoczynek nad morzem; Transfer do hotelu w okolicach Spezi – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

6 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Cinque Terre – fragment riwiery liguryjskiej na którym znajduje się pięć miejscowości: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore, wpisanych na listę UNESCO, przejazd miejscową kolejką; po południu przejazd do Pizzy, gdzie zobaczymy La Torre di Pisa „Krzywa Wieża”, kościół Santa Maria della Spina – sanktuarium relikwii ciernia z korony cierniowej; Transfer do hotelu w okolicach Serravalle Pistoiese – zakwaterowanie
i obiadokolacja – nocleg.

7 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do San Gimignano, spacer po starówce średniowiecznego miasteczka w Toskanii, przejazd do Sieny gdzie zobaczymy m.in., główny rynek Il Campo, Palazzo Publico, wspaniały ratusz zwieńczony wysoką i smukłą wieżą. Stanowi on centrum życia obywatelskiego Sieny, katedrę sieneńską znajduje się naprzeciwko kościoła Santa Maria della Scala; Transfer do hotelu w okolicach Asyżu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

8 dzień: śniadanie; zwiedzanie Asyżu m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); Powrót do hotelu, obiadokolacja – nocleg.

9 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd do Citta di Castello – spacer po zabytkowej starówce oraz nawiedzenie relikwii Św. Weroniki Giuliani; przejazd do Sanktuarium w La Verna – franciszkańskiego sanktuarium górujące nad miejscowością Chiusi della Verna w prowincji Arezzo we Włoszech. W miejscu tym św. Franciszek z Asyżu otrzymał stygmaty; przejazd do Ravenny zwiedzanie miasta (mozaiki) - zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

10 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd w drogę powrotną, po drodze przejazd przez Dolomity, postój nad jeziorem Misurina i masywie górskim Tre Cime di Lavaredo; Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Klagenfurt (Austria).

11 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; Spacer po mieście Klagenfurcie, przejazd do Rzeszowa/Terliczki – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt 11 – dniowej pielgrzymki do Włoch wynosi: 1100zł + 380 euro

 45 euro bilety wstępu

Cena prz grupie min. 45 osób

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), msze św - codziennie. Opieka duchowa: br. Marek Chmielewski OFM Cap.

Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu/przewodników lokalnych/wjazdy do miast/parkingi – płatne w dniu wyjazdu –  45 euro;

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny we Włoszech w euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10.

Inne losowe pielgrzymki