Pielgrzymka do Włoch śladami świetych z odpoczynkiem nad morzem

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 880 PLN + 300 €

Termin minął

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

Z NAWIEDZENIEM RELIKWI ŚW. GEMMY GALGANI

7-15.07.2019

 

1 dzień / 7.07.2019 (z soboty na niedzielę): godz. 2.00 zbiórka uczestników przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień / 8.07.2019 poniedziałek; pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Wenecji
i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; wyjazd do Lukka – krótki spacer po zabytkowym centrum miasta  – zwiedzanie Katedry (Duomo), San Michele, oraz nawiedzenie Santuario di Santa Gemm – miejsce spoczynku mistyczki i świętej Gemmy Galgani. Przejazd przejazd do hotelu – okolice Lukka/Pistoia – zakwaterowanie
i obiadokolacja.

3 dzień / 9.07.2019 wtorek; pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Pizy – spacer po mieście; wyjazd do Asyżu gdzie zobaczymy m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); wyjazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd do hotelu w  okolicach Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień / 10.07.2019 środa; śniadanie; wyjazd do Watykanu, zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, uczestnictwo w audiencji  generalnej pod przewodnictwem Ojca Świętego;– zwiedzanie  bazyliki św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie i Santa Maria  Maggiore; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień / 11.07.2019 czwartek; pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie Rzymu Starożytnego, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo; – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień / 12.07.2019 piątek; pakowanie bagaży, śniadanie; zwiedzanie San Giovanni Rotondo i miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO - nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; przejazd do Lanciano, zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); wyjazd do Loreto – zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień / 13.07.2019 sobota; pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd do Loreto, zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; wyjazd do Rimini i odpoczynek nad Morzem Adriatyckim; przejazd do hotelu w Rimini; – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

8 dzień / 14.07.2019 niedziela; pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Słowenię i Węgry na nocleg tranzytowy (Słowenia Węgry, okolice Nagykanizsa) – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

9 dzień / 15.07.2019 niedziela; pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, spacer od pomnika bohaterów do Katedry; przejazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Koszt 9 – dniowej pielgrzymki do Rzymu wynosi: 880zł + 300 euro

cena obliczona przy grupie 45 osób

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe); ubezpieczenie AXA, msze św. i opiekę księdza.

Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych płatne w dniu wyjazdu –  60 euro;

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

 

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, notes i długopis, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny we Włoszech w euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10, błogosławieństwo Papieskie ok. 15, wyjazd na kopułę bazyliki ok. 10,

 

Nasze pielgrzymki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania!

Inne losowe pielgrzymki