Pielgrzymka do Meksyku

Dodano:

Cieszy Cię widok wciąż upalnego lata? Nie czekaj aż zaskoczy Cię nadchodząca zima. Już teraz zadbaj o ciepłe ferie zimowe i sprawdź co do zaoferowania ma pielgrzymka do Meksyku.

Na spotkanie z Meksykiem

Meksyk jest niewątpliwie jednym z państw, które warto odwiedzić przynajmniej jeden raz w ciągu swojego życia. Różnorodność kulturowa i etniczna tworzy wartą zobaczenia interesującą mieszankę. Położenie państwa w południowej części Ameryki Północnej sprawia, że przez niemal cały rok obywatele i turyści mogą cieszyć się ciepłym klimatem. Dzięki łagodnym zimom, pielgrzymka do Meksyku idealnie sprawdzi się podczas Europejskich ferii. Meksykańskie Stany Zjednoczone słyną również z różnorodnych roślin i zwierząt. Małpy, tapiry, jaguary, a także kaktusy i sukulenty przyciągają na te tereny wszystkich fanów egzotycznej fauny i flory. Niedźwiedzie, jelenie, pumy i kojoty można podziwiać w parkach i rezerwatach.  

Kuchnia Meksykańska

Kukurydza, czekolada czy tequila? Niezależnie od podniebienia, kosztując Meksykańskiej kuchni z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Kuchnia Meksykańska została wpisana na Listę Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Swoją oryginalność zawdzięcza połączeniu tradycji tubylczych Indian i wpływów konkwistadorów. Podstawą kuchni Meksykańskiej jest kukurydza i rośliny strączkowe. To z nich wyrabiane są znane na całym świecie placki tortilla. Meksyk słynie również z alkoholu. Tequila produkowana jest ze sfermentowanego soku z Agawy i oprócz funkcji spożywczych, używana jest jako woda po goleniu i środek do przemywania ran. Pielgrzymka do Meksyku to również podróż po wyrazistych smakach i aromatach czekolady. Ten słodki składnik kuchni Meksykańskiej podawany jest przed jedzeniem na wzór aperitifu. 

Co zwiedzić podczas pielgrzymki

Meksyk to idealne miejsce na pielgrzymkę. To tutaj znajduje się słynna z licznych objawień Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Obiekt jest niewątpliwie najczęściej odwiedzanym miejscem kultu chrześcijańskiego i cieszy się dużą popularnością wśród turystów z każdej części świata. Innymi, równie wzniosłymi budynkami o nieco mniejszej sławie są: kościół Matki Bożej Dobrego Remedium, Kaplica Różańca Świętego Mikołaja i kościół św. Franciszka. Oprócz obiektów sakralnych, warto odwiedzić również inne zabytki. Pielgrzymka do Meksyku nie byłaby kompletna bez zobaczenia najsłynniejszego stanowiska archeologicznego w Teotihuacán. Miejsce prezentuje schodkowe Piramidy Słońca i Księżyca. Zbudowane z wysuszonych na słońcu cegieł i ziemi, służyły za miejsce kultu bóstw i jako ołtarze, na których składano ofiary.

Objazdowa wycieczka

Z uwagi na spory rozmiar kraju, pielgrzymka do Meksyku najlepiej sprawdzi się jako objazdowa wycieczka. Dzięki częstemu przemieszczaniu się po terenach Meksykańskich Stanów Zjednoczonych, zobaczysz więcej interesujących zabytków i lepiej poznasz tradycję i kulturę rdzennych mieszkańców w każdym malowniczym zakątku kraju. Szukając wspaniałej wycieczki podczas ferii zimowych, sprawdź ofertę najlepszego biura podróży. Wycieczki z PIELGRZYMEM są nie tylko pełne atrakcji, ale także zorganizowane w pełni bezpiecznie. Możesz cieszyć się egzotyką Meksyku nie martwiąc się o sprawy formalne, miejscowe choroby czy dzikie zwierzęta.