Jedyna taka pielgrzymka do Ziemi Świętej

Dodano:

Jeśli nie lubisz podróżować w okresie letnim, sprawdź ofertę wycieczek na październik. Bogata kultura i architektura, piękne zabytki i pyszne jedzenie kusi nawet najbardziej wymagających turystów. Zobacz czym charakteryzuje się Pielgrzymka do Ziemi Świętej.

Najpiękniejsze miejsca

Konflikty religijne i terytorialne zostały wpisane w historię Jerozolimy. Oddzielenie Palestyny od Izraela murem, skutecznie utrudniło przedostawanie się turystów do Betlejem. Pielgrzymom przybywającym do Ziemi Świętej bardzo trudno jest zatem odwiedzić miejsce narodzin Chrystusa. Wybierając się na te tereny warto postawić na zorganizowaną wycieczkę, aby zyskać pewność zwiedzenia najciekawszych zakątków tej malowniczej krainy. Pielgrzymka do Ziemi Świętej nie byłaby kompletna bez zobaczenia ogromnego kościoła franciszkanów. Obiekt stoi na ruinach wielu poprzednich budynków łącznie z tym, w który ponad 2000 lat temu mieszkali Józef i Maryja. 

Smaki Izraela

Przybywając na tereny Ziemi Świętej zapomnij o ulubionych kukurydzianych płatkach. Na śniadanie przeważnie serwowane jest mięso, falafel, hummus, ogórki, oliwki i ciepły chleb pita. Obiady i kolację zaliczane są raczej do obfitych. Dania główne zwykle zawierają mięso oraz ryż i warzywa. Chleb jest stałym punktem każdego posiłku i bez względu na wybór restauracji możemy liczyć na otrzymanie jego sporej porcji. Mieszkańcy Izraela uważają wypiek za święty i zamiast wyrzucać jego resztki, wynoszą je na zewnątrz dla ubogich. Ziemia Święta to miejsce, które słynie z doskonałych deserów. Mogą to być owoce lub wyroby cukiernicze. W celu spróbowania słodkości warto wybrać się na lokalny targ lub zapytać miejscowych o piekarnie, które specjalizują się w produkcji łakoci.

Zakupy w Ziemi Świętej

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy podczas podróżowania jest kupowanie pamiątek. Jeśli lubisz targować się o cenę, pielgrzymka do Ziemi Świętej to doskonała okazja do wypróbowania swoich technikach negocjacyjnych. W Jerozolimie możesz znaleźć miejsca, w których targowanie się jest wręcz wymagane od przybywających klientów. Poszukując ładnych drobiazgów dla siebie lub swoich bliskich, wybierz sklep sygnowany logiem Fair Traid. Dzięki temu, oprócz pozyskania pięknych figurek, gadżetów i haftów, przyczynisz się do wspierania idei sprawiedliwego handlu. 

Sprawdź ofertę najlepszego biura

Pielgrzymka do Ziemi Świętej to nie lada wyzwanie dla każdego podróżnika. Złożoność historii, kultury, polityki i religii są sprawdzianem tolerancji i otwartości na różne zwyczaje. Biuro Podróży PIELGRZYM posiada wyjątkowe zdolności organizowania znakomitych wycieczek. Podstaw na PIELGRZYMA, aby poznać Jerozolimę z zupełnie nowej perspektywy.