Pielgrzymka do Francji - poznaj maryjne sanktuaria

Dodano:

Lato na dobre zagościło już w naszej strefie klimatycznej. Z każdej strony docierają do nas informacje o atrakcyjnych cenowo ofertach last minute, lub drogich wycieczkach All inclusive. Każdy wyjazd jest jednak podobny i trąci monotonią. Pragniesz uczynić ze swojego urlopu, pełną wrażeń wakacyjną podróż? Sprawdź co oferuje pielgrzymka do Francji.

Religijne dziedzictwo Lourdes

Odwiedzając Francję, warto wybrać się do Lourdes. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części Republiki Francuskiej. Lourdes to najpopularniejszy ośrodek kultu maryjnego. Wszystko za sprawą słynnego na cały świat Sanktuarium Matki Bożej. Miejsce jest częstym celem pielgrzymów i turystów, przybywających z różnych rejonów Europy. Sanktuarium jest niezwykłe z uwagi na swoje walory estetyczne i aspekt duchowy. Doskonale zachowany, prezentuje ciekawą architekturę. Wokół kościoła mieści się szereg budowli sakralnych:

  • krypta,Bazylika, 

  • Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 

  • Bazylika Różańcowa,

  • Plac Różańcowy,

  • Bazylika św. Piusa X,

  • Kościół św. Bernadetty,

  • Kaplica Pojednania,

  • Kaplica św. Józefa.

La Salette - górzyste miasto

Pielgrzymka do Francji nie byłaby kompletna, bez odwiedzenia La Salette. Sanktuarium położone jest na wysokości 1800 metrów n.p.m., w otoczeniu malowniczych Alp. Kompleks ma do zaoferowania czynną Bazylikę, w której regularnie odbywają się Msze św., a także Kaplicę ,,Spotkań”, która umożliwia dostąpienie sakramentu pokuty i pojednania w Domu Spowiedzi. Na terenie La Salette znajdziesz muzeum i sklepiki z pamiątkami. Restauracje i kawiarnie dbają podniebienie swoich gości z różnych stron świata, oferując różnorodne posiłki. Dla pielgrzymów, którzy pragną spędzić w La Salette trochę więcej czasu, możliwa jest rezerwacja noclegu.

Maryjne ośrodki w Portugalii

Zwiedzając sanktuaria  Europy Zachodniej, warto rozważyć odwiedzenie Fatimy. To urocze miasteczko leży w środkowej części Portugalii. Słynne z licznych objawień, jest popularnym ośrodkiem pielgrzymkowym. Budowa Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej rozpoczęła się 13 maja 1917. Przestrzeń kościoła wypełnione została olbrzymim Placem Piusa XII. W jego obrębie, mieści się szereg obiektów. Do najpopularniejszych można zaliczyć: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, postument Świętego Serca Jezusa, a także wielki dąb korkowy. Fatima to nie jedyne warte odwiedzenia miejsce kultu na tych terenach. Bragę można niewątpliwie uznać za religijną stolicę Portugalii. Najpopularniejszą atrakcję stanowi Sanktuarium Bom Jesus do Monte. Największe wrażenie na odwiedzających robi położenie świątyni. Do zbudowanego na wzgórzu kościoła, można dostać się tylko dzięki 100 metrowym barokowo-rokokowym schodom.

Podróż przez Francję - tylko z PIELGRZYMEM

Chciałbyś przeżyć pełną wrażeń wakacyjną podróż? Interesują Cię sanktuaria maryjne? Pielgrzymka do Francji to coś o czym marzysz od dłuższego czasu? Postaw na najlepsze Biuro Podróży PIELGRZYM. Wszyscy pracownicy biura, stale doskonalą swoją wiedzę w zakresie oferowanych wycieczek. Dzięki temu, mogą kompleksowo i kompetentnie doradzić Ci przy rezerwacji wakacji. Podróż z PIELGRZYMEM może być tylko udana.