Pielgrzymka do Grecji - poznaj spuściznę greckiej kultury

Dodano:

Grecję można uznać za zdecydowanie najczęściej odwiedzane europejskie państwo przez turystów. Jeśli jesteś fanem zagranicznym podróży, istnieje duża szansa, że na południowym krańcu półwyspu bałkańskiego byłeś przynajmniej raz w życiu. Nie zdążyłeś odkryć wszystkich walorów tej malowniczej krainy? Wybierz się na Pielgrzymkę i zobacz czym od zwykłej wycieczki różni się pielgrzymka do Grecji.

Co czyni Grecję wyjątkową? 

Bogate kulturowe dziedzictwo i długa, interesująca historia to niewątpliwe elementy wyróżniające Grecję. Upalne lata, stanowią atrakcję dla wszystkich zwolenników gorąca, z kolei najdłuższa na świecie linia brzegowa chłodzi i jest doskonałym rozwiązaniPoznaem dla zwolenników sportów wodnych. Grecja to kolebka demokracji, filozofii i igrzysk olimpijskich. To tutaj możesz podziwiać starożytne, błyszczące w słońcu ruiny. Dużą zachętą do odwiedzenia Grecji, jest pyszne jedzenie. Kuchnia Grecka słynie ze swej prostoty i doskonałego smaku. Ser feta i oliwa z oliwek to podstawowe elementy, które występują w praktycznie każdym daniu. Będąc w Grecji, oprócz pamiątek warto kupić oliwki. Bogata różnorodność kolorów, wielkości i smaków, niczym nie przypomina tych powszechnie dostępnych w supermarketach. 

Grecja - kraina świątyń

Saloniki to malownicze miasto, położone w północnej części Grecji. To tutaj możemy podziwiać przykłady architektury bizantyjskiej. Liczne meczety i pięknie zdobione świątynie, zachęcają turystów do zwiedzania. Jednym z najcenniejszych zabytków architektury wczesnego chrześcijaństwa, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest kościół Św. Demetriusza. Uznany za świętego, męczennik Demetriusz stał się  patronem miasta z podziemnymi katakumbami. Innym wartym zobaczenia obiektem sakralnym jest kościół Agios Nikolaos. Tym razem, obiekt znajduje się na wyspie Krecie. Ten wiekowy budynek z ciekawą architekturą, położony jest za placem, w którym przesiadują w ciągu dnia miejscowi. Agios Nikolaos to nie tylko zabytek, to przede wszystkim stale funkcjonujący grecki kościół prawosławny. 

Bogactwo greckich zabytków

Grecja słynie z dużej ilości zabytków. Jednym z ciekawszych jest świątynia Apollina. Ruiny świątyni można podziwiać w Didymie. Dobrze zachowała się różnorodność zdobień pokrywających  kolumny, a także fragmenty gzymsów i fryzu, które przedstawiają głowy meduz. Pielgrzymka do Grecji nie mogłaby być kompletna bez odwiedzenia greckiej stolicy. W Atenach znajduje się ponad 80 obiektów muzealnych. Wartym zobaczenia jest położony na wapiennym wzgórzu Akropol. W skład zespołu architektonicznego Akropolu wchodzi szereg świątyń i muzeów. Monumentalne budowle, bramy na planie prostokąta i kolumny to cechy charakterystyczne dla starożytnej  greckiej architektury.

Przez Grecję z PIELGRZYMEM

Chcesz cieszyć się pięknem przyrody? Doświadczyć bogactwa atrakcji kulturowym? Spotkać ciekawych ludzi? To wszystko zapewnia Biuro Podróży PIELGRZYM. Najlepsze wycieczki, wymagają doskonałej organizacji. Biuro PIELGRZYM to doświadczona firma, która gwarantuje niezapomniany pobyt. Pielgrzymka do Grecji, znajdująca się w ofercie biura jest bardzo urozmaicona. Pomaga na nowo odkrywać, zupełnie nowe zakątki południowej części półwyspu bałkańskiego.