Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 0 PLN + 625 €

Termin minął

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła Apostoła 10 - 19.07.2018

1 dzień; godz. 8.25 zbiórka uczestników lotnisko Kraków, wylot z Krakowa o godz. 10.25, transfer do hotela Ateny, popoludni wypoczynek nad morzem, zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; zwiedzanie Aten m.in. Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny; Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski; wyjazd do hotelu w Agi Theodori ok. Koryntu; obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie wyjazd do Epidauros i oglądnięcie starożytnego teatru; przejazd do Napflio i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania aby można się było rozkoszować widokami); wyjazd do Myken; twierdza legendarnego króla Agamemnona; wyjazd do Koryntu i zwiedzanie ruin antycznego miasta, rzymski rynek i Świątynia Apollina; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

4 i 5 dzień; śniadanie i całodzienny wypoczynek nad morzem; obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie; rano wypoczynek nad morzem, o godz. 13.00 wyjazd do Termopily - miejsce bitwy między Grekami a Persami, pomnik Leonidasa; wyjazd do hotelu ok. Lami, zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; przejazd do Meteorów; zwiedzanie potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego położonego na skałach 613 m n.p.m.. wyjazd do Salonik, zwiedzanie Katedry św. Demetriusza, Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego, spacer nadmorską promenadą;– przejazd do hotelu do Salonik, zakwaterowanie i obiadokolacja

8 dzień; śniadanie; wyjazd do Kavalli (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos do którego przybył Św. Paweł, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem; przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia w którym osadzony był Św. Paweł; i obiadokolacja.

9 dzień;, śniadanie. pakowanie bagaży o godz 6.00; wyjazd do Belgradu  Zwiedzanie miasta i Katedry Najświętszej Marii Panny oraz największej na świecie Cerkwi św. Sawy– zakwaterowanie i obiadokolacja i nocleg

10 dzień; śniadanie. powrot do Polski.

Koszt 10-dniowej pielgrzymki wynosi: 625 euro + 70 EURO BILETY WSTĘPU 

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

 za pokój 1 osobowy 15euro/ za noc dopłaty

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem, samolot Krakow-Ateny, noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –  70 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki