Pielgrzymka do Włoch po relikwie Św. Rity

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 850 PLN + 210 €

Termin minął

PIELGRZYMKA Z PARAFII  FUTOMA  DO CASCII  

PO RELIKWIE ŚWIĘTEJ RITY   8.04 – 15.04.2018 

1 dzień / 8.04.2018 (Niedziela): Wyjazd z Rzeszowa - Kościół Katedralny  godz. 22:30  / Parafia Futoma godz. 23.30 zbiórka uczestników przy Parafii Futoma; wyjazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd do Ravarino – odwiedzenie Ks. Macieja Maciołka; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: godz. 7.00 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Asyżu – zwiedzanie m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); przejazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity, Msza Święta i przekazanie relikwii Św. Rity dla Parafii Futoma;  przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

3 dzień: godz. 5.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu na audiencję  generalną pod przewodnictwem Ojca Świętego; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, zwiedzanie  bazyliki św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; przejazd do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie;  – zwiedzanie  bazyliki św. Piotra i Msza Święta przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II,  bazyliki św. Pawła za Murami, wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; wyjazd do San Giovanni Rotondo – zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd do Loreto – zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żoł nierzy Polskich, czas na modlitwę; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.           

6 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Nagykanizsa (Węgry) – zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry; wyjazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki ok. godz. 22.30.

 

Koszt 7 – dniowej pielgrzymki do Rzymu wynosi: 850 zł + 210 euro 

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –   35 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny we Włoszech w euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10, błogosławieństwo Papieskie ok. 12, wyjazd na kopułę bazyliki ok. 7.

Inne losowe pielgrzymki