Pielgrzymka do Ziemi Świętej - Niedziela Palmowa

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z NIEDZIELĄ PALMOWĄ

TERMIN: 19-26.03.2018r.

PROGRAM :

 

DZIEŃ I – 19.03.2018 – poniedziałek

Wylot z Krakowa o 10:35. Przylot do TEL AVIVU o 15:20. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ II – 20.03.2018 – wtorek

Śniadanie. Przejazd do EIN KAREM – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie BETLEJEM.  Wizyta w górującej nad miastem: Bazylice Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia . Nawiedzenie Groty Narodzenia Pana Jezusa i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na Pole Pasterzy - Nawiedzenie Kościoła "Gloria in Excelsis".

DZIEŃ III – 21.03.2018 – środa
Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY. Góra Oliwna –  Betfage – sanktuarium wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, panorama miasta, Kościół Wniebowstąpienia, Pater Noster, kościół Dominus Flevit, bazylika Narodów, Kościół Wniebowzięcia NMP. Via Dolorosa - Droga krzyżowa. Przejście do Bazyliki Bożego Grobu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV – 22.03.2018 – czwartek

Po śniadaniu przejazd do JAFFY. Wizyta w starym porcie Heroda oraz nawiedzenie Kościoła św. Piotra. Przejazd do HAJFY, pięknie położonej nad Morzem Śródziemnym.  Wizyta na Górze Karmel: nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris.
Przejazd do NAZARETU –Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie oraz  Kościół św. Józefa – Żywiciela.
Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino -odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei lub Tyberiadzie.

 

DZIEŃ V – 23.03.2018 – piątek
Śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze TABOR. Wizyta w TABDZE – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wizyta w KAFARNAUM -  miasto Jezusa i dom św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch podczas której  będzie można spróbować  wyśmienitą rybę św. Piotra.  Przejazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

 

DZIEŃ VI – 24.03.2018 – sobota 

Śniadanie, wyjazd do BETANII – Kościół św. Łazarza, Przejazd przez Pustynia Judzką – WADI QELT – widok na Klasztor św. Jerzego. Przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta na świecie,  Drzewo Zacheusza, widok na Górę Kuszenia.  Nawiedzenie miejsca Chrztu Jezusa – Rzeka Jordan. Przejazd nad MORZE MARTWE. Czas wolny na zdrowotne kąpiele  i relaks w najbardziej zasolonym Morzu na świecie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ VII – 25.03.2018 – NIEDZIELA PALMOWA

Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY. SYJON – kościół św. Piotra in Gallicantu, bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik, Grób Dawida, Dzielnica żydowska Starego Miasta – Ściana Płaczu. Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej – przejście do Bazyliki Bożego Grobu, czas wolny na prywatną refleksję. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII – 26.03.2018 – poniedziałek

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i odprawa. Wylot z Tel Avivu o godzinie 7:50 rano. Przylot do Krakowa o 10:45. 

                 

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 700 zł + 750 USD

Uczestnik pielgrzymki: wypełnia zgłoszenie i wpłaca 700 zł.

oraz  wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św. 100 USD.

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto: 

Biuro Turystyczne "Pielgrzym"

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104  – PLN

Bank ING SA nr konta PL 03 1050 1562 1000 0091 1336 1084 – USD

SWIFT: INGBPLPW

 

Organizator  Trinity SK.s.r.o.  – zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu. 

 

INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW udających się do ZIEMI ŚWIĘTEJ  

UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),  osoby posiadające w paszporcie stemple Syrii, Libanu, Iranu, Libii – obowiązkowo zmienić paszport 

-  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki

-  zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

 Prosimy o:

a)      podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny  (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.

b)      zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.).  Księża zabierają albę i białą stułę;

c)       zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);

d)      zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;

e)      nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);

f)       punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

 W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

–  deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;

– nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

       – zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru  lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;

– unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;

–  pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;

–  unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;

–  pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);

–  przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).              

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, lunch 10 $ (kebab + sałatka + kawa), albumy ok. 10$zdjęcie grupowe 5 $.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych  umyślnie. 

Uwaga! Porady medyczne w cenie 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.  

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Inne losowe pielgrzymki