Budapeszt - program ramowy

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Pielgrzymka  do Budapesztu i Tokaju

               

1 dzień:   Zbiórka uczestników przy Katedrze Rzeszowskiej o godzinie 4.00  wyjazd do Parku Narodowego Aggtelek-Domica na Słowacji. Zwiedzanie jednej z wielu jaskiń  krasowych. W Domicy wpisana na Liste UNESCO. Osobliwością jaskini są nietoperze (około 1500 osobników, 16 różnych gatunków). Największą podziemną komorą tej jaskini jest „Majkowa Katedra” z kaskadowymi wodospadami, nazywanymi także „Rzymskimi Łaźniami”. Niewątpliwą atrakcją jest przejażdżka łódką po podziemnej rzeczce Styks. Długość korytarzy wynosi 21 km. Położona jest na terenie Słowackiego Krasu.  Przyjazd do Tokaju - zwiedzanie Piwnic Kovacsa w miejscowości Tarcal i degustacja wina i palinki winogronowej. Wyjazd do hotelu w Mezokovesd „BALNEO ****”, zakwaterowanie i obiadokolacja.  Możliwość kąpieli w basenach hotelowych do 21.00

2 dzień:   Pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Budapesztu; zwiedzanie: Wzgórze  Zamkowe z Kościołem Macieja, Basztą Rybacką i Zamkiem Królewskim, Pomniki: św. Trójcy,  św. Stefana, fontanna Król Maciej na polowaniu, panorama Budapesztu z widokiem na Parlament. Wjazd na  Wzgórze Gellerta wraz z Cytadelą i Statuą Wolności, panorama Budapesztu. (Możliwość  rejsu statkiem po Dunaju). Przejazd do  hotelu - zakwaterowanie i obiadokolacja.

3 dzień: Pakowanie bagaży, śniadanie, dalsze zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia Węgier, Park Miejski z Pałacem Vajdahunjad, Parlament, Bazylika św. Stefana, spacer po słynnej Vaci Utca. W godzinach popołudniowych wyjazd do Rzeszowa (obiad na trasie), przyjazd ok. godz. 23.30, zakończenie wycieczki.

 

Koszt 3 – dniowej pielgrzymki wynosi: 670 zł + 20 euro 

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

- bilety wstępu 10 euro - płatne pilotowi w dniu wyjazdu; 

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki