Praga - program ramowy

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Inne dostępne terminy dla tej pielgrzymki:

Pielgrzymka  do Pragi  i  Olomuńca

 

1 dzień; Zbiórka uczestników przy Katedrze Rzeszowskiej o godzinie 4.30 wyjazd do Pragi, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta:  kompleks zamkowy Hradczany, Zamek Królewski, ogrody królewskie, Belweder, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, spacer od Placu Republiki przez Rynek Staromiejski, Bramę Prochową, przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; Śniadanie, c.d. zwiedzania Pragi, Praska Loreta, Mała Strana, Kościół Św. Mikołaja, Most Karola. Rynek Starego Miasta, Uniwersytet Karola, do Placu Wacława, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; Pakowanie bagaży, śniadanie, przejazd do Ołomuńca – zwiedzanie:  Kaplica Św. Jana Sarkandra, Kolumna Trójcy Przenajświętszej - symbol Ołomuńca, ratusz gotycki z zegarem astronomicznym, zamek (Olomoucký hrad) z dawnym pałacem biskupa, w którym mieści się Muzeum Archidiecezjalne, Katedra Św. Wacława ze 100 m. wieżą ( obiad ). Wyjazd do Rzeszowa, powrót w godzinach wieczornych ok. 22.00

Koszt 3 – dniowej pielgrzymki wynosi: 700 zł + 10 euro 

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

- bilety wstępu 10 euro - płatne pilotowi w dniu wyjazdu; 

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki