Pielgrzymka do Krainy Orłów - Albania

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 870 PLN + 270 €

Termin minął

Pielgrzymka do Krainy Orłów - Albanii  

                                                                          

Dzień 1

Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 4.00,przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii na nocleg tranzytowy. po drodze zwiedzanie  Nowego Sadu - drugiego po Belgradzie ośrodka kulturalnego Serbii i stolicy autonomicznego okręgu Vojwodina . Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Skopje w Macedonii, zwiedzanie Skopje – dzielnica turecka Ćsarsija, egzotyczny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami., meczet Mustafa Paśy, cerkiew św. Zbawiciela, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie,przejazd do Albanii , po drodze Tetowo- stolica mniejszości albańskiej  i malowany meczet. Przyjazd do Tirany- zwiedzanie, meczetu Ethem Beja, byłej dzielnicy mieszkaniowej pracowników Biura Politycznego w czasach komunistycznych,  piramida Envera Hodży . Przyjazd do hotelu nad morzem, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wycieczka do Kruji- średniowiecznej stolicy państwa albańskiego, założonej przez bohatera narodowego Albanii Gjergja Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego Kruja była centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Kruji to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania, w programie warownia Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek. Przejazd do Lac – świętego  miejsca dla każdego Albańczyka, niezależnie od wyznania. Tu znajduje się sanktuarium św. Antoniego – msza święta. Powrót do hotelu,obiadokolacja, Po kolacji zwiedzanie Durres – największego portu Albanii- rzymski amfiteatr, mury obronne z wenecką wieżą , powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Fier - zwiedzanie Centrum Archeologicznego Apolonii ( miasta utworzonego w 558 r. p.n.e. przez osadników z Korfu i Koryntu; ówcześnie bardzo ważny port  na szlaku morskim pomiędzy Rzymem a Bizancjum. Studiował tu cesarz August, a  Arystoteles wymieniał to miasto w swych książkach o polityce). Przejazd do Sarandy przez przełęcz Llogara, wzdłuż Riwiery Albańskiej, wśród  fantastycznych widoków wybrzeża Morza Jońskiego. Po drodze wizyta w fortecy Ali Pashy w Zatoce Porto Palermo. Zakwaterowanie w hotelu w Sarandzie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wizyta w antycznym mieście Butrinti (na liście UNESCO) – najważniejszej miejscowości archeologicznej w Albanii. Powstałe w VII w. p.n.e. a odkryte na nowo miasto jest swoistym mikrokosmosem prawie 3.000 lat historii wybrzeża Morza Śródziemnego – jego pochodzące z VI wieku p.n.e fortyfikacje przypominają militarną siłę miasta, a amfiteatr z III wieku p.n.e. symbolizuje bogatą kulturę obecną niegdyś w tym mieście). Powrót do hotelu, czas wolny, plażowanie .Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Gjirokastra (na liście UNESCO) – miejsca urodzenia byłego dyktatora Albanii – Envera Hodży-wizyta w Muzeum Etnograficznym (usytuowanym w domu, w którym urodził się Enver Hodża) oraz cytadeli mieszczącej obecnie Muzeum Wojska, byłego więzienia politycznego. Po przechadzce po mieście, bogatym w oryginalne domy powstałe z drewna i jasnego kamienia, obiad w lokalnej restauracji.( we własnym zakresie) Ok godz. 14.00 wyjazd do Beratu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie Beratu miasta okien- cytadela , XIII-wieczny kościoł św. Marii z Villaherna (w nim m.in. XVI-wieczne malarstwo freskowe Onufrego – najsłynniejszego, średniowiecznego malarza z Albanii – oraz jego syna – Nicoli). Następnie meczet Leaden, Królewski Meczet, Meczet Kawalerów oraz Helveti Tekke (kaplica służąca niegdyś różnym sektom islamskim np. Derwiszom).Przejazd do  Szkodry – obok zamku Rozafa , krótkie wiedzanie niezwykłego miasta , które w trakcie pielgrzymowania po albańskiej ziemi odwiedził św.Jan Paweł II- msza świeta. Przejazd do Lezhy-  zwiedzanie Mauzoleum Skederbega  Przejazd do hotelu w Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do  Manastyru  Zića z XIII wieku - pierwszej siedziby zwierzchników cerkwi prawosławnej po uzyskaniu niezależności (autokefalii) przez Serbię. Dalej przejazd do stolicy Serbii – Belgradu -panorama miasta -Twierdza Kalemegdan, świątynia św. Sawy, Parlament, ulica Kneza Milośa, Skadarlija.  Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu, wykwaterowanie  przejazd  w drogę powrotną. po drodze krótki postój nad jeziorem Palić ( największe jezioro polodowcowe w Serbii . Przyjazd do Polski w godzinach późnonocnych. 

 

Koszt 10 – dniowej pielgrzymki wynosi: 870 zł + 270 euro 

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –  około  55 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki