Rumunia - Transylwania - Węgry 5 dni program ramowy dla grup

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Inne dostępne terminy dla tej pielgrzymki:

       

RUMUNIA – TRANSYLWANIA – WĘGRY

Dzień 1  Wyjazd z Rzeszowa o godz. 4.00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Przyjazd do ORADEA. Spacer po starówce Oradea: barokowy ratusz i katedra, pałac biskupstwa grekokatolickiego, kamienicę czarny  orzeł, kościół księżycowy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg. (630 km)

Dzień 2 Śniadanie, zwiedzanie miasta CLUJ NAPOCA, jednej ze stolic Transylwanii: dawne węgierskie centrum miasta z Kościołem św. Michała, domem rodzinnym i pomnikiem Króla Macieja Korwina oraz pozostałościami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca oraz młodsze od niego rumuńskie centrum miasta z Katedrą Prawosławną i Teatrem Narodowym w miarę czasu wizyta w ALBA IULIA – jednym z najważniejszych miast w Transylwanii, w którym podpisano traktat jednoczący tą krainę z resztą Rumunii. Zwiedzanie historycznego centrum miasta – cytadela Alba Karolina z Katedrami Prawosławną i Katolicką, salą zjednoczenia, pałacem wojewodów i inne zabytki. Zwiedzanie SIBIU – spacer po zabytkowym centrum miasta, gdzie zobaczymy między innymi mury miejskie, trzy miejskie place z charakterystycznymi budynkami z „oczami” oraz wiele innych zabytków, w tym kościoły: Katolicki, Prawosławny, Ewangelicki i Reformowany, most kłamców. Obiadokolacja z muzyką na żywo i degustacją alkoholi – nocleg. (200 km)

Dzień 3 Śniadanie, przejazd do BRAN gdzie zobaczymy Biały Zamek – znany jako legendarny Zamek Draculi, chociaż sam Wlad Palownik przebywam tutaj tylko przez chwilę. SINAIA – zwiedzanie Pałaców Pelisor i Peles, letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej, jednego z najnowocześniejszych pałaców w Europie. Przejazd na zwiedzanie BRASZOWA: Czarny Kościół – pierwotnie najdalej na wschód Europy wysunięta katolicka katedra oraz: Ratusz, Czarna i Biała Wieża, Stara Synagoga, Bastion Tkaczy, Brama Schei. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg. (250 km)

Dzień 4 Śniadanie, zwiedzanie historycznego centrum SIGHISOARY, które dzięki unikalnej architekturze oraz faktowi iż cała średniowieczna cytadela jest wciąż zamieszkana, znalazła się ona na liście UNESCO. Zobaczymy tutaj także Wieżą Zegarową – symbol miasta oraz kościół na wzgórzu, do którego wiodą unikalne zakryte schody. W miarę możliwości czasowych spacer po Targu Mures – pałac kultury, teatr narodowy, cerkiew prawosławna, Pałac Apolla. SAPANTA – zwiedzanie Wesołego Cmentarza z rzeźbionymi i malowanymi nagrobkami z epitafiami dowcipnie opisującymi życie zmarłych lub zamiast Sapanty TURDA – zwiedzanie kopalni soli wraz z pływaniem łódkami po słonym jeziorze na dnie kopalni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg. (450 - 500 km)

 

Dzień 5 Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Możliwość spaceru po TOKAJU z degustacją win lub przejazd do Miszkolca – kąpiel w jaskiniach ( jedyne w Europie jaskinie wapienne udostępnione do kąpieli z wodą termalną między 25 a 38 stopni). Możliwość zamówienia obiadu. Powrót do Rzeszowa w godzinach wieczornych. ( ok. 500 km).

Koszt wyjazdu wynosi 1100 zł

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –   60 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

 

Inne losowe pielgrzymki