Bałkańskie Sanktuaria - program ramowy

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

PIELGRZYMKA  - BAŁKAŃSKIE SANKTUARIA 

 ( Serbia, Czarnogóra, Bośnia)

 

1 DZIEŃ:  Wyjazd z Rzeszowa o godzinie 4.00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Belgradu – zwiedzanie:  Twierdza Kalemegdan, cerkiew Św. Petki z cudownym żródełkiem, cerkiew Rużica, Bastion - Kula Nebojša, świątynia św. Sawy, Parlament,ulica Kneza Milośa, Skadarlija. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:  Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd malowniczym pasmem Zlatiboru do Czarnogóry Przyjazd do Monastyru Ostrog - miejsca kultu trzech religii (prawosławnych, katolików i muzułmanów),  flagowej atrakcji Czarnogóry. Rok rocznie do manasteru Ostrog zjeżdżają liczni pielgrzymi z całego świata, ale przede wszystkim z Bałkanów, którzy zanoszą swoje modlitwy do św. Bazylego z prośbą o uzdrowienie. Przejazd do hotelu nad morzem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Po śniadaniu czas wolny lub fakultatywnie całodzienna wycieczka statkiem po Boce Kotorskiej, przepłynięcie do  Herceg Novi – krótkie zwiedzanie miasta schodów, następnie płyniemy przy wyspie Mamula do Zatoki Żanica, kąpiel, plażowanie, wpłynięcie do Błękitnej Groty (dodatkowo płatne 3 Euro-możliwość kąpieli). Przepłynięcie na wyspę Gospe od Skripela- zwiedzanie niezwykłego muzeum na wodzie oraz do Kotoru - zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 DZIEŃ: Po śniadaniu czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg

5 DZIEŃ: Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Cetinje – pradawnej stolicy Czarnogóry, gdzie znajduje się grób dynastii Petrović, zwiedzanie-  dwór króla Nikole, Muzeum ze słynną ikoną z Filermos, Njegoseva Biljarda, Manastyr ze skarbcem, w którym przechowywana jest ręka Jana Chrzciciela i relikwie św. Piotra Cetińskiego.  Po drodze jedna z największych atrakcji turystycznych Czarnogóry – wyspa św. Stefana ..Przejazd do Medzjugoria-  uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach . Zakwaterowanie w hotelu w Medzjugorie, obiadokolacja , nocleg.

6 DZIEŃ:  Po śniadaniu zwiedzanie  Medzjugoria -Góra Objawień, Sanktuarium Maryjne, kościół św. Jakuba,czas wolny, msza święta . Po południu przejazd do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića, harem.  Powrót do Medzjugoria, wieczorne nabożeństwo, obiadokolacja , nocleg

7 DZIEŃ:  Po śniadaniu, wykwaterowanie, Przejazd  przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa- zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy -Baśćarsija – turecka starówka,  Most Gavrilo Principa - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Ferhadija, Karavanseraj, Bezistan. Msza święta. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii, obiadokolacja

8 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd w kierunku Polski, po drodze zwiedzanie Nowego Sadu - Plac Wolności, Ratusz, Banovina - monumentalny budynek Parlamentu Wojwodiny; spacer deptakiem - ulica Dunavska, oraz Zmaj Jovina. Po zwiedzaniu przejazd nad największe jezioro polodowcowe w Serbii – Palić – obiad tranzytowy (we własnym zakresie)  Po drodze degustacja serbskich win. Przejazd non stop do Polski., Przyjazd  do Rzeszowa w godzinach nocnych

 

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 850 zł + 240 euro 

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –  około  50 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki