Pielgrzymka do Ziemi Świętej na Niedzielę Palmową z Diecezji Rzeszowskiej 08 - 14.04.2019

Dodano:

Pielgrzymka do Ziemi Świętej  na Niedzielę Palmową
z Diecezji Rzeszowskiej   8 - 14 kwietnia 2019

1 dzień; zbiórka pielgrzymów 8 kwietnia 2019 o godz. 4.00 na lotnisku w Jasionceodlot do Tel Awiwu; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; godz. 6.30 śniadanie;  wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, nawiedzenie w Nazarecie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, wyjazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; Przejazd do hotelu w Betlejem – zakwaterowanie i obiadokolacja.             

3 dzień; godz. 6.30 śniadanie;  wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); powrót do Betlejem  nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej,  powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.                  

4 dzień; godz. 6.30 śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.                     

5 dzień; godz. 6.30 śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, przejście na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.              

6 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu;  powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.         

7 dzień; śniadanie; pakowanie bagaży do autokaru, przejazd na Pole Pasterzy - Msza Święta, wyjazd do Betfage – o godz. 14.30 rozpoczęcie procesji Niedzieli Palmowej w miejscu wyjazdu na osiołku Pana Jezusa do Jerozolimy; przerwa na posiłek - lancz; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot  i przylot do Jasionki ok. 23.40zakończenie pielgrzymki.

 

Koszt 7 – dniowej pielgrzymki wynosi: 1100 zł + 555 USD + 130 USD na bilety wstępu (płatne przewodnikowi w Ziemi Świętej)

 

Uczestnik pielgrzymki: wypełnia zgłoszenie i wpłaca 1100 zł.

555 $ płatne najpóźniej miesiąc przed wylotem.