Pielgrzymka do Ziemi Świętej z Parafii Katedralnej w Rzeszowie


 

1 dzień zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Jasionce o godz. 6.00; wylot do Tel Awiwu. Przejazddo Bethlejem i zwiedzanie: Pole Pasterzy (Msza Święta), Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej; przejazd do hotelu  – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 
2 dzień; śniadanie; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg. 
 
3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
 
 
4 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan –odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i  nocleg.

 

5 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, przejście na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, Ściana Płaczu; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
 
 
6 dzień; godz. 6.00 wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad M. Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do  Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Msza św., 
Kościół Św. Józefa; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.
 
 
7 dzień; śniadanie;  wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs  statkiem po Jeziorze Galilejskim (dla chętnych – ryba św. Piotra, za dodatkową opłatą 18 USD);  powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
 
 
8 dzień; godz. 6.00 śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot do Rzeszowa  i przylot ok. godz. 15.30, zakończenie pielgrzymki.
 
 
Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 2950 zł  + 110 USD
 
 

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto: 

Biuro Turystyczne "Pielgrzym"

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104  – PLN

Bank ING SA nr konta PL 13 1050 1562 1000 0091 3584 6377 – EUR

SWIFT: INGBPLPW

 
                                                                                              

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi ŚwiętejPielgrzymka do Ziemi ŚwiętejPielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

 

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu. 
 
 
INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW udających się do ZIEMI ŚWIĘTEJ  

ü  UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),  osoby posiadające w paszporcie stemple Syrii, Libanu, Iranu, Libii – obowiązkowo zmienić paszport 

ü  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki

ü  zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

 Prosimy o:

a)      podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny  (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.

b)      zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.).  Księża zabierają albę i białą stułę;

c)       zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);

d)      zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;

e)      nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);

f)       punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

 W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

 deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;

- nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

- zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru  lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;

- unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;

-  pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;

-  unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;

-  pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);

-  przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).              

 Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, lunch 10 $ (kebab + sałatka + kawa), albumy ok. 10$zdjęcie grupowe 5 $.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce ani zdarzeń zawinionych  umyślnie. Przypadki chorób przewlekłych radzimy ubezpieczyć dodatkowo we własnym zakresie.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

 Uwaga! Porady medyczne w cenie 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.  

 

 

 

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze.

Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!