Pielgrzymka do Ziemi Świętej z Rzeszowa

 

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Jasionce (lub z innego portu lotniczego) w hali odlotów ………………..;  odprawa i wylot do Tel Awiwu, lot trwa ok. 3.30 godz. (posiłek w samolocie). Przejazd autokarem do Betlejem i Pielgrzymka do Ziemi Świętejzwiedzanie: Pole Pasterzy, Bazyliki i Groty Narodzenia – Msza św., Groty Mlecznej; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

2 dzień; śniadanie; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela; przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu; Ściana Płaczu; powrót do hotelu i obiadokolacja.

3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy i wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania – Msza św. 9.00 i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) – Msza Św. ok. godz. 8.30; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – pustynia Judzka; przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy, Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa – Msza św. ok. godz. 11.00,  nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii  i Pielgrzymka do Ziemi Świętejmiejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień; godz. 5.30 wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie chrztu; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Msza św. ok. godz. 11.00; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim (dla chętnych – ryba św. Piotra, za dodatkową opłatą 20 USD); przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; przejazd do Nazaretu  – zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień; godz. 6.00 wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania –, Kościół Św. Józefa, Obiad w hotelu i wyjazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz) Msza św. o godz. 17.00; przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Rzeszowa.

8 dzień; przylot do Jasionki (posiłek w samolocie), zakończenie pielgrzymki ok. ……….

Pielgrzymka do Ziemi ŚwiętejKoszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 680 euro  + 70 USD

Zgłoszenie uczestnictwa

Organizator  zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim  – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.
Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki: wypełnia zgłoszenie i opłacenie kosztów wycieczki

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto: 

Bank PKO BP S.A. O/Warszawa   PLN 42 1020 1013 0000 0402 0265 1024      

 • musi posiadać ważny i niezniszczony paszport – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu
 • odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
 • zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.
Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat,
ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).
 
INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW  udających się do ZIEMI ŚWIĘTEJ   

PRZELOTY samolotem Pielgrzymka do Ziemi Świętej

 • wylot z Rzeszowa dnia …………. 2012r., godz. ….. , lądowanie  w Tel Avivie godz. ………
 • wylot z Tel Avivu dnia ………..2012r., godz. ……., lądowanie w Rzeszowie dnia …………12  godz. ……

Prosimy o: zabranie ważnego paszportu  (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek), osoby posiadające w paszporcie stemple Syrii, Libanu, Iranu, Libii powinny zmienić paszport.

a)    podzielenie bagażu na główny (do 20kg) i podręczny  (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego).  Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.
b)    zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (+ sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje ubiór skromny (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę;
c)    zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);
d)    zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;Pielgrzymka do Ziemi Świętej
e)    nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);
f)    punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

 • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;
 • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;
 • zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;
 • unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie)  zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
 • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
 • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;Pielgrzymka do Ziemi Świętej
 • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
 • przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).   

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, lunch 10 $ (kebab + sałatka + kawa), albumy ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $, film z odnowienia chrztu 15 $,

Ubezpieczenie: PZU SA. Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce ani zdarzeń zawinionych  umyślnie. Przypadki chorób przewlekłych radzimy ubezpieczyć dodatkowo we własnym zakresie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela (PZU SA.). 
 

 

 

 


 

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze.

Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!