PROGRAM 12 – DNIOWEJ AUTOKAROWO – PROMOWEJ WYCIECZKI DO SKANDYNAWII

ZE ZWIEDZANIEM 3 STOLIC

 

Trasa: Rzeszów, Gdańsk, Sztokholm, Ravaniemi, Narvik, Mo i Rana, Trondheim, Loen, Bergen, Oslo, Gdańsk, Rzeszów

 

1 dzień: wyjazd o godz. 330 z Rzeszowa do Gdańska; odprawa paszportowo – celna  i o godz. 1830 wypłynięcie do Nynashamn (Szwecja) nocleg w kabinach sypialnych.

2 dzień: przypłynięcie do Nynashamn, po odprawie paszportowo – celnej; wyjazd na zwiedzanie Sztokholmu zwanego ,,Wenecją Północy, w programie m.in. stare miasto (Gamla Stan) wraz z pałacem Królewskim, parlamentem i Dużym Kościołem Storkyrkan – Kościół uważany za Katedrę, miejsce ślubów i koronacji królów; Muzeum Nordyckie, muzeum Królewskiego statku ,,Vasa" spacer reprezentacyjną ulicą Kunsgatan; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

3 dzień: śniadanie; wyjazd do Uppsali na zwiedzanie gotyckiej katedry; przejazd nocny do Narviku.

4 dzień: przyjazd do Rovaniemi – zwiedzanie wioski św. Mikołaja w Napapirii i przekroczenie koła polarnego; wyjazd do Narviku – zakwaterowanie i obiadokolacja. Spacer po Narviku  tam gdzie ,,noce stają się dniem".

5 dzień: śniadanie; nawiedzenie cmentarzy Żołnierzy Polskich; wyjazd do Mo i Rany – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Trondheim – zwiedzanie miasta i katedry; zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień: śniadanie; wyjazd pod lodowiec Jostedalsbreen stanowiący największą pokrywę lodu na kontynencie europejskim, po trasie przejazd Drogą Trolli pod wodospadem do miejscowości Loen – zakwaterowanie i obiadoko

8 dzień: śniadanie; podejście pod lodowiec – wyjazd i kontynuacja podróży trasą przecinającą liczne fiordy, na trasie przeprawa promowa przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefiord w kierunku Bergen – zakwaterowanie i obiadokolacja w miejscowości Voss.

9 dzień: śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Bergen – ,,stolicy fiordów" i drugiego pod względem wielkości miasta Norwegii, w programie m.in. zwiedzanie barwnego rynku rybnego – Torze, Bryggen – pierwotnego miejsca osady i najlepiej zachowanej części starego miasta, Muzeum Brggens – powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień: śniadanie; wyjazd i podziwianie pięknych krajobrazów górskich w kierunku Oslo (Norwegia) – zakwaterowanie i obiadokolacja.

11 dzień: śniadanie; przejazd na zwiedzanie Oslo m.in. Muzeum Okrętów Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, skocznia Holmenkollen – można podziwiać panoramę miasta i Oslofiord; wyjazd do portu Nynashamn, odprawa paszportowo – celna i wypłynięcie do Gdańska – nocleg w kabinach sypialnych.

12 dzień: przepłynięcie do Gdańska; po odprawie paszportowo – celnej; wyjazd do Rzeszowa, przyjazd ok. godz. 2200 i zakończenie wycieczki.

Koszt 12-dniowej wycieczki do Skandynawii wynosi:

Zgłoszenie uczestnictwa

Warunki Uczestnictwa

Uwaga! – Biuro nie zapewnia wyżywienia na promach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na promy po Fiordach uczestnicy pokrywają sami ok. 95 dolarów USD.

Organizator zapewnia:  autokar Lux z klimatyzacją, WC, barkiem, video – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3, 4 os.) – wyżywienie – 5 śniadań i 4 obiadokolacje – obsługę pilota-przewodnika – ubezpieczenie kosztów leczenia i NW.

Należy pamiętać o ważnym dokumencie tożsamości – lekarstwach na własne potrzeby – pieniądzach na bilety wstępu 15 euro – pieniądzach na własne potrzeby.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki jeśli zaistnieją przyczyny niezależne od organizatora lub z powodu zbyt małej liczby uczestników.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia. Uczestnik jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki, stąd każdy jest zobowiązany do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: mały zagłówek, wygodne buty, pantofle, klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na paszport i pieniądze, notes  i długopis, aparat + filmy, lornetkę, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).,


Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze.

Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!